Chci se přidat!

Máš zájem být součástí našeho oddílu? To je skvělá zpráva!  Případné náborové informace pro konkrétní věkové kategorie zveřejňujeme právě zde. Nové členy většinou nabíráme na začátku září, ale můžeš se zkusit přihlásit i v průběhu roku.

Ve školním roce 2023/2024 neprobíhá nábor, ani nedoplňujeme stávající družiny. Přes týden se scházíme na schůzkách po družinách, které máme v našem oddíle 4. Dvě dívčí družiny (Včelky, Kopretinky) a dvě chlapecké (Panteři, Jestřábi).

• Včelky (věková kategorie 7 – 11 let) NEnabírají nové členky.
  • Panteři (věková kategorie 10 – 12 let), NEnabírají nové členy.
  • Kopretinky (věková kategorie 11 – 14 let), NEnabírají nové členky.
  • Jestřábi (věková kategorie 11 – 13 let), NEnabírají nové členy.

V případě zájmu se prosím obracejte přímo na rádce jednotlivých družin. Kontakt na ně můžete najít na stránce DRUŽINY.

Přijetí do oddílu je nejčastěji podmíněné aktuálním počtem členů v jednotlivých skautských družinách. Děkujeme za pochopení!

Proč nenabíráme děti v předškolním věku?

Protože si na předškoláky zatím netroufáme. Předškoláci mají z hlediska výchovy a aktivit docela jiné potřeby a aby byl náš program kvalitní a užitečný, snažíme se co nejvíce dodržovat stejné věkové kategorie a program připravovat cíleně (v Junáku jsou: vlčata (6 – 11 let), světlušky (6 – 11 let), skauti a skautky (12 – 15 let), roveři a rangers (15 – cca 25 let), oldskauti (26+ let a věková věková kategorie benjamínci (5 – 7). V Junáku je nově zavedená věková skupina „benjamínci“, kterou tvoří právě děti v předškolním věku a po celé republice fungují družiny těch nejmladších. Za nějaký čas bude taková družinka i u nás! Zatím by vám mohla pomoci mapa oddílů, kde můžete najít jiný oddíl v okolí, který benjamínskou družinu má.

Další časté dotazy najdete v sekci Pro rodiče členů